25 Február 2013

Lancia na 83. medzinárodnom autosalóne v Ženeve

 

Lancia sa na ženevský autosalón vracia s expozíciou plnou šarmu a elegancie zvýrazňujúcou novú automobilovú dynastiu, ktorá v sebe snúbi to najlepšie z oboch priemyselných kultúr: energický štýl a funkčnosť značky Chrysler s eleganciou, inováciou a láskou pri výrobe značky Lancia.

Hlavným motívom expozície s pôvabnými krivkami bude téma dvojakej duše, ktorú tvorí spojenie značiek Lancia a Chrysler. Expozícia odhalí verejnosti jednu z najširších ponúk na medzinárodnej automobilovej scéne. Tá začína segmentom B (Ypsilon), pokračuje strednou triedou (Delta), vlajkovou loďou (Thema) a končí veľkým MPV (Voyager) a úžasným kabrioletom triedy D (Flavia).

Hviezdami expozície budú modely Ypsilon S MOMODESIGN a Delta S by MOMODESIGN, nové špeciálne edície, ktoré vznikli z obnovenej spolupráce dvoch svetoznámych značiek, ktoré prispeli k rozvoju talianskeho priemyselného dizajnu. V skutočnosti značky Lancia a MOMODESIGN vytvorili veľmi osobitý výrazový štýl, ktorý robí jednotlivé produkty veľmi ľahko identifikovateľné. Príkladom tohto výnimočného talianskeho dizajnu sú aj exkluzívne produkty a príslušenstvo navrhnuté a vyrobené štylistickým oddelením MOMODESIGN. Patrí medzi ne napríklad helmy, hodinky, okuliare, topánky či batožina. Jedná sa o unikátne módne produkty, akými sú aj samotné automobily značky Lancia. 

Obe ukážky špičkového talianskeho dizajnu, teda modely Ypsilon S MOMODESIGN a Delta S by MOMODESIGN sú charakteristické farebnými kontrastmi, ktoré zvýrazňujú jednotlivé detaily a podieľajú sa na veľmi elegantnom vzhľade interiérov, z ktorých vyžaruje energia a dynamika. Obe vozidlá sú veľmi príťažlivé a úplne v súlade s inováciami a športovým štýlom, ktoré značku Lancia vždy charakterizovali.
 
Návštevníci budú môcť v expozícii Lancie obdivovať model Delta S by MOMODESIGN s motorom 1.9 Twinturbo MultiJet s výkonom 190 k a dvojtónovým spracovaním karosérie v odtieňoch antracitovo šedá a čierna Eclipse. Vďaka brilantnému motoru dosahuje vozidlo rýchlosti až 222 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 7,9 sekundy. V expozícii bude vystavená aj Lancia Ypsilon S MOMODESIGN s motorom 1.2 Fire EVO II s výkonom 69 k, tiež v exkluzívnom dvojtónovom prevedení v odtieňoch modrá Zaffiro a čierna Matt.

Inovácie Lancie Ypsilon týmto ale nekončia. Svetovú premiéru bude mať v Ženeve tiež špeciálna edícia Elefantino, ktorá predstavuje najdostupnejšiu variantu pre mladých a dynamicky žijúci zákazníkov. Symbol Elefantina je so značkou Lancia spojený už dlhé roky. Malého slona si v roku 1953 zvolil Gianni Lancia, syn zakladateľa firmy Vincenza, za znak novo vznikajúceho pretekárskeho tímu. Tento symbol sa objavil v rokoch 1997 až 2003 aj na nové Lancii Y, a to v niekoľkých farebných variantoch vrátane  modrej  a červenej. Tento model bol predaný v počte 320 000 kusov a tvoril 45 % predajov radu.

Dnes sa očarujúce sloníča objavuje na novej päťdverovej Lancii Ypsilon a symbolizuje dostupnejšiu variantu určenú mladším zákazníkom, ktorí sa chcú odlíšiť vozidlom s jedinečným štýlom.

Rovnako jedinečná je aj nová Lancia Ypsilon Ecochic Methane. Tento model, ktorý je v predaji od januára tohto roku kombinuje ekonomické a ekologické výhody zemného plynu s výkonom a potešením z jazdy motora 0.9 Turbo TwinAir 80 k.

Elefantino, MOMODESIGN a Ecochic: nové verzie módneho mestského vozidla budú tiež súčasťou „mestských metamorfóz", nového konceptu reklamnej kampane Lancie prezentované v televízii, rádiu, tlači aj na internete. Nové verzie Lancie Ypsilon sa stanú súčasťou príbehov medzi snom a realitou, kde fantastické a zvodné bytosti ich vzhľad urobia ešte modernejším. Trochu neskutočné, ale vo svete Lancia možné.

Expozíciu v Ženeve doplnia modely Voyager, Flavia a Thema, prvá trojice vozidiel vytvorená v rámci spolupráce Lancie a Chrysleru. Tieto vozidlá dokonale vyjadrujú hodnoty, ktoré zdieľajú značky Lancia a Chrysler a teraz sa stali jednou identitou založenou na elegancii, technologických inováciách, storočnej histórii a túžbe vyniknúť aj v budúcnosti.

Lancia Voyager predstavuje meradlo segmentu veľkých MPV a perfektnú kombináciu priestoru a nezameniteľného zážitku z cestovania. Okrem farby karosérie Maximum Steel Metallic bude mať v Ženeve premiéru tiež dieselový preplňovaný motor 2.8 l so vstrekovaním common rail a výkonom 178 k (131 kW). V kombinácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou dosiahne Voyager najvyššej rýchlosti 193 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 11,5 sekundy. To všetko pri spotrebe paliva v kombinovanej prevádzke iba 7,9 l/100 km a emisiách 207 g CO2/km.

Priestor v expozícii dostane aj nová Lancia Flavia, ktorá je doslova stelesnením potešenia z jazdy s nebom nad hlavou. Tento model so štyrmi plnohodnotnými sedadlami, brilantným zážihovým motorom 2.4 l s výkonom 170 k a šesťstupňovou automatickou prevodovkou predstavuje zaujímavú alternatívu pre zákazníkov, ktorí túžia po výhodách vozidla s karosériou kupé, ale súčasne sa nechcú vzdať ani jedinečného zážitku z jazdy, ktoré im môže sprostredkovať iba kabriolet .

Vedľa pôvabnej Lancie Flavia bude vystavený model Lancia Thema Platinum v šedom odtieni Granite Crystal. Lancia Thema je prvá vlaková loď značky, ktorá kombinuje skúsenosti a funkčnosť Chrysleru s luxusom kožou čalúneného interiéru, tichosťou veľkých Lancií a citom pre detail, ktoré je pre špičkový taliansky dizajn charakteristický.

A nakoniec budú návštevníci obdivovať aj novú reklamnú kampaň pre rok 2013, ktorú pre Lanciu vytvorila agentúra Armando Testa. Na veľkej obrazovke sa v expozícii predstaví nový reklamný koncept Urban Metamorphosis. V atraktívnych vitrínach potom bude možné obdivovať aj niektoré exkluzívne doplnky od MOMODESIGN.

Prostredníctvom prospektov a informačných materiálov sa návštevníkom predstavia aj produkty FGA Capital, joint venture projektu spoločnosťou Fiat Group Automobiles a Crédit Agricole zameraného na automobilový trh. Finančná spoločnosť pôsobí na všetkých hlavných európskych trhoch (vo Švajčiarsku prostredníctvom Fidis Finance) s poslaním podporiť predaj všetkých značiek Fiat Group Automobiles prostredníctvom inovatívnych finančných produktov a služieb určených pre dílerskú sieť, zákazníkov a spoločností.

Pri príležitosti ženevského autosalónu predstaví Lancia aj novú verziu mobilnej aplikácie Lancia Everywhere pre iPad, ktorá bola vytvorená v spolupráci so spoločnosťami Seac02 a Angelini Design. Povzbudený úspechom v podobe 20 000 stiahnutí užívateľmi chytrých telefónov urobili tvorcovia ďalší významný krok. Vytvorili totiž aplikáciu aj pre tablety a navyše jej dodali prepracovaný, štýlovejší a módnejší dizajn, ktorý je v dokonalom súlade so štýlom Lancie. Tento viacjazyčný a súčasne prvý projekt v rámci skupiny Fiat ponúka technologické riešenia, ktoré robia surfovanie a dynamiku užívania oveľa rýchlejšími. Premiéru má tiež internetový magazín Lancia TrendVision vo verzii pre iPad. Domovská stránka dovoľuje užívateľom surfovať v siedmich kategóriách. K najpopulárnejšiemu a najúspešnejšiemu obsahu patrí súťaž Up&More, v ktorej sa každý mesiac volia dizajnérske výtvory. Súťaž sa začala v októbri 2012 a skončí v októbri 2013. Do súťaže sa zaregistrovalo už viac ako 2000 účastníkov.

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor