25 September 2018

Za Alfa Romeo Sauber F1 Team bude pretekať Antonio Giovinazzi

 

Taliansky pilot formuly 1 sa spojil s talianskou značkou, ktorá písala históriu motoristického šport.

 

Hinwil, 25. septembra 2018 - Alfa Romeo a Alfa Romeo Sauber F1 Team s potešením oznamujú, že po bok majstra sveta formuly 1 za rok 2007 Kimi Räikkönena sa postaví Antonio Giovinazzi, ktorý tak doplní tím pre sezónu 2019.

 

V duchu svojej tradície objavovať a vychovávať mladé talenty angažoval Alfa Romeo Sauber F1 Team na miesto Charlesa Leclerca talianskeho jazdca, s ktorým úspešne spolupracuje už dva roky.

 

Rozhodnutie obsadiť Leclercovo miesto Antoniom Giovinazzim je zvlášť významné po 30ročnom návrate Alfy Romeo do vrcholnej disciplíny motoristického športu. Spojenie Alfy Romeo a talianskeho jazdca bolo prirodzené, a to aj s ohľadom na silnú väzbu, ktorá spája Giovinazziho so značkou už od jeho začiatkov. Toto spojenie je aj zdrojom národnej hrdosti, pretože do monopostu formuly 1 usadne taliansky jazdec po pomerne dlhej dobe.

 

Antonio Giovinazzi mal premiéru vo formule 1 s monopostom Sauber v roku 2017, a to na austrálskej Grand Prix. V rovnakej sezóne sa so švajčiarskym tímom zúčastnil aj Grand Prix Číny. Antonio absolvoval už niekoľko testov a tréningov, počas ktorých preukázal veľký talent. S Alfa Romeo Sauber F1 Team zdieľa aj ambiciózne ciele. 

 

Antonio Giovinazzi:

„Som rád, že som sa pripojil k Alfa Romeo Sauber F1 Team. Je to sen, ktorý sa stal skutočnosťou a je pre mňa veľkým potešením pretekať práve za tento tím. Pre Taliana je veľkou cťou reprezentovať v tomto motoristickom športe tak ikonickú a úspešnú značku, akou je Alfa Romeo. Rád by som poďakoval tímom Scuderia Ferrari a Alfa Romeo Sauber F1, že mi poskytli túto úžasnú príležitosť. Som veľmi motivovaný a nemôžem sa dočkať, až začnem pracovať na dosiahnutí skvelých spoločných výsledkov."


Frédéric Vasseur, riaditeľ Sauber Motorsport a vedúci Alfa Romeo Sauber F1 Team:

„Sme veľmi potešení, že môžeme predstaviť kompletnú zostavu jazdcov pre sezónu 2019. Najskôr sme podpísali dohodu s Kimi Räikkönenom, mimoriadne skúseným jazdcom, ktorý prispeje k vývoju nášho vozidla a urýchli aj pokrok nášho tímu ako celku.

Spolu s Alfou Romeo s potešením vítame v tíme tiež Antonia Giovinazziho, ktorý nahradí Charlesa Leclerca. S týmto jazdcom sme už mali možnosť spolupracovať v minulosti, kedy nám predviedol, že má skutočne veľký potenciál. Som plný odhodlania a veľmi motivovaný. Naším cieľom je pokračovať v pokroku a spoločne bojovať o bodované pozície."

 


Kontakt pre média:


značky Alfa Romeo, maria.conti@fcagroup.com, tel +393400848008

 

 

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor