23.03.2011


Pri príležitosti 25. výročia legendárneho modelu Ypsilon bude v Ženeve prvýkrát predstavená nová generácia Lancia Ypsilon, ktorá bude na kľúčových trhoch Európy k dispozícii od júna a vo Veľkej Británii a Írsku od septembra (pod značkou Chrysler). Táto v poradí už štvrtá generácia s viac než 1,5 miliónmi predaných vozidiel na konte predstavuje opojnú zmes luxusu, techniky a výkonu obsiahnutú v iba 3,84 m dlhej karosérii. Navyše vôbec prvýkrát v histórii tejto série sa predstavuje päťdverová verzia navrhnutá s ohľadom na čo najvyššie pohodlie a komfort, technologickú výnimočnosť a unikátny štýl s šarmom vlastným značke Lancia.

Nová Lancia Ypsilon nadväzuje na osobitosť predchádzajúcich generácií a zvádza svojím vzhľadom a eleganciou, doplnenými o špičkovú techniku motorov a úroveň komfortu reprezentovanú prvkami v tejto kategórii skutočne mimoriadnymi: úplne nový navigačný systém Blue&Me-TomTom LIVE, systém Smart Fuel, inovatívny parkovací asistent Magic Parking, xenónové svetlomety a koncové svetlá s LED.

Nová Lancia Ypsilon nadväzuje na svoj predchádzajúci jedinečný štýl a nekonvenčné poňatie, medzitým však vyrástla, dospela a viac ako kedykoľvek predtým vie, ako sa zapáčiť. Pod pôsobivým lakom karosérie so štítkom Made in Italy je ukrytá podstata automobilu, ktorý bol skonštruovaný, aby od svojich predchodcov prevzal štafetu dominantného postavenia na trhu v kľúčovom segmente exkluzívnych kompaktných vozidiel. Hoci ide o 5dverový model, jeho dĺžka je len 3,84 m. Oboje je pritom reakciou na posledné trendy trhu (5dverová karosérie predstavuje dve tretiny trhu segmentu B) a vyjadrením snahy o oslovenie nových cieľových skupín. Inými slovami, inovovaný model chce osloviť aj mladých ľudí a rodiny. Pokiaľ ide o kvalitu, pohodlie a úžitkovú hodnotu interiéru, nová Lancia Ypsilon je výrazným krokom vpred. Už po usadení sa do sedadla si nemôžete nevšimnúť rafinovanosť materiálov a farebných kombinácií, vyšperkované detaily a celkové prispôsobenie interiéru pohodliu posádky.

Nová Lancia Ypsilon chce byť prémiovým autom pre každého. Je navrhnutá s ohľadom na veľmi náročného zákazníka, ktorý rád vyčnieva z davu, ale súčasne vyžaduje automobil, ktorý je príjemný a pohodlný pre každodenné použitie. Prémiový produkt však nie je len atraktívnym prvkom k nalákaniu zákazníka. Práve preto prichádza Lancia s novými službami. Príklad? Predĺžená záruka od spoločnosti FGA Capital. Toto riešenie predlžuje záručnú dobu z 36 na 96 mesiacov bez obmedzenia najazdených kilometrov a pokrýva doslova všetky oblasti vozidla od predného nárazníka k zadnému, čím sa stáva akýmsi virtuálnym brnením celého vozidla.

Posledným dôkazom komplexnosti projektu Ypsilon je rozsah ponuky od samého začiatku predaja vozidla. Tá zahŕňa 3 motory, 17 farieb karosérie so štyrmi dvojfarebnými variantmi a 3 špecifikácie výbavy interiéru (Silver, Gold a Platinum) navrhnuté pre maximalizáciu úžitkovej hodnoty produktu. Rafinovaný, moderný taliansky 5dverový automobil s menom Ypsilon predstavuje špičku súčasného vývoja značky Lancia, v ktorej sa jedinečný štýl spája so serióznym prístupom a ohľadom na potreby a priania zákazníka.

 

 

 

 

 

Štýl: Stretnutie tradície s budúcnosťou

Retro prvky majstrovsky zakomponované do moderného štýlu. Zatiaľ čo je exteriér vozidla skutočne fascinujúco, starostlivo a precízne čalúnený interiér pôsobí elegantne a charakterizujú ho inovácie v podobe najmodernejších technických riešení. Spojením tradičnej elegancie typickej pre značku Lancia s inováciami vzniká nezameniteľná kvalita typická pre iné výrobky talianskeho pôvodu. Práve talianske štylistické prvky transformujú výrobky s visačkou Made in Italy na čosi úplne jedinečného. Platí to v oblasti módy a módnych doplnkov alebo nábytkového dizajnu rovnako ako v prípade automobilov. Úspech špičkových talianskych vozidiel je výslednicou nápaditej štylistickej intuície vychádzajúcej z výskumu nových trendov a prognóz o vývoji trhov a konkurenčnej schopnosti talianskych výrobcov. To všetko je spojené podľa náročného receptu testovaného najprísnejším sudcom vôbec: časom.

 

Exteriér: Originalita a inovácie

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelu s prakticky zhodným rázvorom náprav sú rozdiely v dizajne viac než zrejmé: čelné okno je posadené viac dopredu, predná časť bola skrátená, aby mohla byť zväčšená zadná, ktorá teraz poskytuje objemnejší batožinový priestor. Veľmi dôležitým rozhodnutím bolo koncipovanie modelového radu do výlučne päťdverovej konfigurácie. Uhladenému vzhľadu pomohlo predĺženie zadnej časti o 6 cm a zníženie výšky o 2 cm.

Objemnej prednej časti dominuje výrazná maska chladiča, ktorá nezaprie príbuznosť s vozidlami zo 60. a 70. rokov. Predné svetlomety vyrobené firmou Magneti Marelli Automotive Lighting zdôrazňujú šírku čela unikátnym dizajnom, nezávislým na ostatných prvkoch vozidla a tvarom zasahujúcim do strán. V xenónovom prevedení sú zvýraznené vnútorné eliptické línie, ktoré dodávajú vozidlu agresívnejší vzhľad. Nad maskou spočíva kapota, ktorá je riešená ako vystupujúce veko s jasne definovanou horizontálnou deliacou škárou, ktorá je pripomienkou modelu Lancia Ardea.

Bočné športové línie naznačujúce charakter vozidla sú kompenzované inými jemnejšími linkami a prvkami: kľučky zadných dverí sú vďaka začleneniu do plochy okna skryté, naopak zdôraznené sú kľučky predných dverí. Vizuálne tak Lancia Ypsilon pôsobí ako kompaktné 3dverové vozidlo, v skutočnosti však ponúka všetok komfort a vymoženosti 5dverovej koncepcie. Konvexná plocha v dolnej časti dverí vytvára v konkávnej ploche veľmi jemnú ale dynamickú líniu, ktorá sa stráca za predným blatníkom.

Pri pohľade zboku sú viditeľné dve základné dynamické krivky: prvá sa odchyľuje od prednej kapoty a elegantným oblúkom smeruje až k zadnému stĺpiku, druhá sa tiahne od spodnej časti predného stĺpika, pokračuje hornou hranou bočných okien, pričom kopíruje prvú krivku, potom pretne zadný stĺpik a zostúpi dole kde vymedzuje hranu zadného okna. Výsledným efektom je jasné oddelenie strechy od zadného stĺpika, podobne ako u Lancie Delta.

Vyhĺbený priestor pre ŠPZ v dolnej časti piatych dverí necháva opticky vyniknúť zadné okno. Zo strán vymedzujú zadné okno línie zadného stĺpika. Rozšírené boky nad zadným blatníkom opticky stekajú po stranách batožinového priestoru a obsahujú zadné koncové svetlá. Pokiaľ ide o samotné svetla, ich vertikálna orientácia a externá pozícia sú typickým rysom súčasného dizajnu Lancie. Typické je rozdelenie jednotlivých funkcií: dlhú vertikálnu časť kopírujúcu škáru dverí batožinového priestoru tvoria koncové červené svetlo, pod ním sa nachádza brzdové svetlo a vo zvyšnom trojuholníku sú umiestnené svetlá smerové. V spodnej čiernej časti nárazníka, opticky zmenšujúcej objem zadnej časti, je integrované svetlo spiatočky a zadná hmlovka.

Od prvých línií až po dvojfarebné spracovanie karosérie bol dizajn novej Lancie Ypsilon koncipovaný s obrovskou odvahou, eleganciou a atraktivitou.

 

Interiér: Esencia luxusu

Nová Lancia Ypsilon potvrdzuje a ďalej rozvíja dedičstvo svojich predchodcov a prináša ešte viac elegancie a inovatívnych riešení. Koncept dizajnu vnútorného priestoru vychádza z tradície značky, ale doplnenej o silný dôraz na technológie. Prístrojový panel plynulo prechádza do výplní dverí, ktoré v zadnej časti zasa nadväzujú na sedadlá.

Výrazný dizajn prístrojového panela stavia na kontraste textilného čalúnenia s hornou časťou, ktorá kopíruje líniu predného okna. Priestor pre cestujúcich odľahčujú duté plochy, ktoré kombinujú funkciu a estetiku. Čalúnené plochy z mäkkých materiálov príjemných na dotyk zvyšujú pocit pohodlia a navodzujú dojem domáckeho prostredia, akoby cestujúci sedeli doma na pohovke.

Na niekoľkých technických miestach sú použité vlnité línie, ktoré obklopujú napríklad vývody ventilácie a stredovú konzolu. Kontrast medzi prvkami zvýrazňuje tenká čierna lišta tiahnúca sa vertikálne cez prístrojový panel a spájajúca jeho stredovú časť s konzolou radiacej páky. Na koncoch je táto lišta zvýraznená bielymi diódami. Štýl dverových výplní pôsobí jednoducho, zato luxusne, sedadlá majú športovejší charakter.

 

Farby a stupne výbavy

Pre novú Lanciu Ypsilon sú dostupné celkom tri základné stupne výbavy, ktoré sa vyznačujú rôznymi farebnými kombináciami, použitými materiálmi a odlišným štýlom: vybrať si možno dynamickú verziu, športovú verziu alebo verziu sa skutočne bohatou výbavou.

Prvý stupeň Silver má osloviť mladú skupinu zákazníkov: interiér je čalúnený textilom a pôsobí dynamicky. Zvláštnosťou tejto špecifikácie je grafické poňatie, ktoré pracuje s kontrastnými materiálmi a farbami.

Výbava Gold demonštruje silu a súčasne ženskosť a vzťah k móde. Tento interiér je ponúkaný v dvoch spracovaniach: Urban Black a Romantic Gold, kde je hnedá kombinovaná s metalickou farbou s premenlivým efektom. Prvé spracovanie oživuje kontrast s antracitovo šedým odtieňom. Druhá možnosť je rafinovanejšia a elegantnejšia, zvýraznená mäkkou grafikou a zlatým obložením prístrojového panelu a dverí. Grafika je inšpirovaná módnymi krivkami.

Tretí stupeň výbavy Premium predstavuje evolúciu výbavy Gold, opäť v dvoch možnostiach spracovania: Urban Black a Romantic Gold.

Agresívnejší čierny vzhľad verzie Urban Black charakterizujú kontrastné materiály s lesklým a matným povrchom. Vlnitá vytlačovaná grafika v matnej koži pôsobí luxusne a zároveň športovo.

Jedinečné prevedenie „New Romantic" interiéru dodáva nadčasovú eleganciu použitím klasických farieb a jemnej grafiky, ktoré však pôsobia silne a výrazne.

 

Lancia Ypsilon dospela

Rodina vozidiel Ypsilon bola vždy synonymom štýlu a potešenia za volantom. Teraz je Lancia Ypsilon dospelejšia pridaním radu dôležitých prvkov a funkcií. Najviditeľnejšie sú zadné dvere, ďalej ekologicky šetrné motory a mnoho funkcií, štandardných alebo voliteľných, ktoré zlepšujú pohodlie na palube.

 

Päť dverí, ale trojdverový vzhľad

Nová Lancia Ypsilon je štýlovým talianskym 5dverovým automobilom, ktorý si však zachováva typický vzhľad 3dverových modelov. Jedná sa o veľmi kompaktný automobil, ktorý naďalej zostáva v segmente B. Napriek tomu ale ponúka prekvapivo veľkorysý priestor a výnimočné pohodlie. Hoci je len 384 cm dlhá, 167 cm široká a 151 cm vysoká a jej rázvor náprav číta len 239 cm, poskytuje komfortné usadenie pre až päť cestujúcich a naviac ponúka jeden z najobjemnejších batožinových priestorov vo svojom segmente. A hoci nebol priestor pre cestujúcich na zadných sedadlách nijako zväčšený, je skvele dostupný a pohodlný.

 

Motory: Výkon a ohľaduplnosť k životnému prostrediu

·         Nová rada Ypsilon zahŕňa:

  • 2 zážihové motory: 1.2 8V 69 k a 0.9 TwinAir 85 k, neskôr aj s automatizovanou prevodovkou DFN;
  • dieselový preplňovaný motor: 1.3 MultiJet II 95 k;
  • dvojpalivový agregát: 1.2 8V benzín a LPG.

 

Motor 1.2 8V 69 k spĺňa emisnú normu Euro 5 vďaka systému Start&Stop, ktorý prináša zníženie paliva a emisií CO2 o 5%. Je posledným vývojovým článkom radu motorov FIRE, ktorý naďalej udáva trend vo svojej kategórii vďaka neustálemu zdokonaľovaniu a flexibilnej architektúre.

Druhý motor, 0.9 TwinAir, je ideálnym riešením pre mestskú prevádzku, avšak v porovnaní s predchádzajúcim motorom 1.2 69 k sa vyznačuje vyšším výkonom (85 k) a krútiacim momentom (145 Nm pri 2000 ot/min). Je prvým z celej rady nových dvojvalcových motorov od FTP (Fiat Powertrain) s výkonovým rozpätím od 65 do 105 k. Tento preplňovaný motor s výkonom 85 koňov prináša výrazné zníženie spotreby paliva a emisií (o 30% menej ako motory porovnateľných výkonových parametrov). Ak chcete dosiahnuť ekologickejšiu prevádzku a obmedziť spotrebu pohonných hmôt, stačí použiť tlačidlo ECO na prístrojovom paneli, ktoré obmedzí krútiaci moment na 100 Nm pri 2000 ot./min. Vďaka tomu môže vozidlo dosiahnuť najlepšiu úroveň emisií CO2 v celom segmente: 97 g/km s automatizovanou prevodovkou DFN a 99 g/km s manuálnou prevodovkou. Mimo to, automatizovaná prevodovka DFN, vyvinutá v spolupráci s Magneti Marelli a v rade Ypsilon prvýkrát použitá v roku 2003, prešla zdokonalením pre vyšší jazdný komfort a zároveň redukciu spotreby paliva a emisií.

Tento skutočný klenot v konštrukcii motorov využíva dvojvalcovú koncepciu a revolučnú technológiu MultiAir vyvinutú spoločnosťou Fiat Powertrain a predstavenú v roku 2009. Srdcom technológie MultiAir je nový elektro-hydraulický systém riadenia ventilového rozvodu, ktorý redukuje spotrebu paliva ovládaním množstva vzduchu prostredníctvom sacích ventilov (bez použitia škrtiacej klapky). MultiAir redukuje tiež produkciu emisií (riadeným spaľovaním) a tiež podstatne zvyšuje výkon pomocou preplňovania. Ostatne v porovnaní so zážihovými motormi porovnateľného zdvihového objemu garantujú motory MultiAir zvýšenie výkonu o 10% a krútiaceho momentu o 15% pri súčasnej redukcii emisií CO2 o 10%.

Živý motor 1.3 MultiJet II (Euro 5), ktorý je v rade Ypsilon štandardne doplnený o ekologicky ohľaduplný systém Start&Stop, poskytuje výkon 95 k pri 4000 ot/min a krútiaci moment 200 Nm pri len 1500 ot/min. Je vybavený turbodúchadlom s premennou geometriou lopatiek dúchadla, olejovým čerpadlom s variabilným objemom a alternátorom s technológiou Smart Charge. Motor produkujúci v kombinovanej prevádzke len 99 g/km emisií CO2 je druhou generáciou motorov MultiAir, ktorá zahŕňa nové vstrekovače systému common-rail, ktorý prostredníctvom hydraulického servoventilu kontroluje množstvo vstrekovaného paliva nanajvýš precízne a v rýchlejších a flexibilnejších sekvenciách ako v minulosti (až 8 vstrekov na jeden pracovný cyklus). To dovoľuje lepšiu kontrolu spaľovania s jednoznačným prínosom v oblastiach spotreby paliva, produkcie emisií, hlučnosti a jazdných vlastností.

Novú Lanciu Ypsilon môže poháňať tiež motor 1.2 69 k s dvojpalivovým systémom (benzín-LPG) v špecifikácii Euro 5, ktorý v kombinovanej prevádzke produkuje len 110 g/km emisií CO2. Táto hodnota je najlepším dôkazom pozornosti, ktorú Lancia venuje problematike životného prostredia (LPG je čistým, ekonomicky atraktívnym a široko využiteľným palivom).

Všetky motory sú vybavené systémom Start&Stop, využívaným aj v modeloch Musa a Delta, ktorý dočasne vypína a opäť štartuje motor za účelom zníženia spotreby paliva a zníženia produkcie emisií CO2. Spolu so systémom Start&Stop je dodávaná aj funkcia GSI (Gear Shift Indicator), unikátny „druhý vodič", ktorý diskrétne upozorňuje vodiča na nutnosť zmeny prevodového stupňa a tým napomáha dosiahnuť väčšiu účinnosť motora. Indikátor GSI nabáda prostredníctvom svojej kontrolky k zaradeniu vyššieho stupňa a teda k spaľovaniu chudobnejšej zmesi vo valcoch motora (teda zmesi obsahujúcej menej paliva), alebo naopak upozorní na potrebu zaradenia nižšieho stupňa, aby bolo možné využiť dostupný krútiaci moment.

Nová Lancia Ypsilon dosahuje vynikajúcej redukcie emisií CO2 použitím novej generácie 15palcových pneumatík Goodyear s nízkym valivým odporom. Pneumatiky sú vyrobené z najmodernejších materiálov a majú ľahšiu štruktúru znižujúcu ich valivý odpor. To znamená menej emisií CO2 a redukciu spotreby, bez toho aby bolo nutné robiť kompromisy s jazdnými vlastnosťami vozidla.

 

 

Technológie pre maximálny komfort a potešenie z jazdy

Nová Lancia Ypsilon je vlajkovou loďou značky s exkluzívnym vybavením, ktoré z nej robia elitný automobil.

Na jej palube sa môžete tešiť svetlému, prívetivému priestoru pre posádku, ktorý zabezpečuje výnimočné pohodlie a technologickú vyspelosť. Príkladom môže byť osvetlenie prístrojového panelu diódami a strecha s inovatívnym materiálom izolácie na báze polyesteru, ktorá znižuje hluk v interiéri o 2 dB. To všetko je ďalej umocnené veľkým strešným oknom Granluce, ktorého sklená plocha 0,64 m2 (rekord v segmente B) zaisťuje vynikajúcu svetlosť v interiéri.

Líder v kategórii mestských automobilov ponúka celý rad skvelých funkcií: od systému „Magic Parking" cez technológiu „Blue&Me-TomTom2" po systém „Smart fuel" alebo jedinečnú sadu svetlometov.

 

 

„Magic Parking"

Ide o druhú generáciu parkovacieho systému, ktorý po aktivovaní tlačidlom na prístrojovej doske pomáha vodičovi nájsť vhodné miesto na zaparkovanie pomocou merania a riadenia priečneho pohybu vozidla, zatiaľ čo vodič ovláda iba pozdĺžny pohyb vozidla. Systém využívaný v rade Delta umožňuje modelu Ypsilon samočinne zaparkovať a redukuje priestor potrebný na zaparkovanie na rozmer len o 80 cm dlhší ako meria samotný automobil. Vďaka tomu môže nová Lancia Ypsilon zaparkovať na mieste dlhom iba 4,6 m (priemerná dĺžka vozidiel segmentu C). Zariadenie je dostupné s manuálnou i automatizovanou prevodovkou DFN.

 

 

„Blue&Me-TomTom LIVE"

Nový model je predstavený s najnovšou vývojovou fázou infotelematického systému „Blue&Me-TomTom LIVE", ktorý bol vytvorený v spolupráci Fiat Group Automobiles a európskeho lídra v oblasti prenosných navigácií spoločnosťou TomTom. Technológia je založená na navigácii TomTom Go1000 s praktickou farebnou dotykovou obrazovkou. Toto zariadenie umožňuje spravovať funkcie mobilného telefónu, satelitnú navigáciu a všetky potrebné informácie týkajúce sa jazdy, mimo to umožňuje ovládať prenosný prehrávač priamo cez dotykovú obrazovku. Vybavenie „Blue&Me-TomTom LIVE", ponúkané len pre vybrané modely koncernu Fiat Group Automobiles, je poslednou verziou systému zo 4,3palcovou dotykovou obrazovkou v HD rozlíšení s funkciou HD Traffic, ktorá umožňuje plánovanie trasy na základe informácií poskytnutých prostredníctvom GSM s dvojminútovou aktualizáciou. Zariadenie umožňuje bezdrôtový prístup k službám LIVE (napr. predpoveď počasia) alebo Google.


Systém „Smart fuel"

Čerpanie pohonných hmôt je jedným z úkonov, ktorý sa napriek všetkým moderným technológiám prakticky nemení. Avšak u novej Lancie Ypsilon predsa len zaznamenalo istý pokrok. S ohľadom na dámsku časť zákazníkov bolo vyvinuté zariadenie montované na konci potrubia palivovej nádrže, ktoré nahrádza klasické viečko. Toto nielenže uľahčuje samotné čerpanie paliva, ale robí ho aj bezpečnejším, pretože znižuje emisie skleníkových plynov a zabraňuje vytečeniu paliva.


Špičkové svetlomety

Podobne ako modely Delta, Musa a niekoľko vozidiel segmentu B, aj nová Lancia Ypsilon je vybavená svetlometmi a koncovými svetlami vyvinutými v kooperácii so spoločnosťou Magneti Marelli Automotive Lighting, ktoré v sebe spájajú pokročilú technológiu a inovatívny dizajn inšpirovaný storočnou tradíciou značky Lancia. Koncové svetlá obsahujú technológiu LED a sú teda jasnejšie než svetla s bežnými žiarovkami. Okrem elegantného vzhľadu teda prinášajú aj väčšiu mieru bezpečnosti. Sú jednofarebné, keď sú vypnuté, avšak rozsvietené svietia vo farbách podľa priradenej funkcie.

Predné svetlomety majú integrované denné stretávacie svetlá (Adaptive Daytime LED), ktoré sa automaticky rozsvecujú pri naštartovaní motora. Toto riešenie je reakciou na pripravovanú normu, ktorá nadobudne platnosť v roku 2012. K dispozícii sú tiež xenónové svetlomety, ktoré sú nielen štýlovejšie, ale aj bezpečnejšie.

Personalizácia: Automobil na mieru

Široké možnosti personalizácie umožňujú každému zákazníkovi zostaviť si Ypsilon podľa vlastných predstáv. V súčasnej dobe existuje 600 možných kombinácií tvorených 17 odtieňmi karosérie, z ktorých 4 sú dvojtónové, 3 stupne výbavy (Silver, Gold a Platinum), 6 odlišných čalúnení a 3 typy zliatinových kolies. Okrem toho je možné vozidlo upraviť pomocou exkluzívneho príslušenstva Lineaccessori, ktoré zahŕňa širokú škálu produktov vysokej kvality. Lineaccessori neprináša len mimoriadny štýl a sústredenie na detail, ale robí auto krajším v nezameniteľnom štýle Lancia a v úplnej harmónii s jeho technickými, štylistickými a mechanickými vlastnosťami: 16palcové kolesá z ľahkých zliatin, bočné prahové lišty a tónované svetlomety, osvetlené logo, Blue&Me-TomTom LIVE2 a zabudnúť nemožno ani balíky príslušenstva, vďaka ktorým je výber doplnkov jednoduchší a pohodlnejší. Inými slovami, nová Lancia Ypsilon je bez ohľadu na úroveň personalizácie vždy fascinujúcou a originálnou demonštráciou svetoznámeho talianskeho štýlu za dostupnú cenu.

Rozšírená záruka

Spoločnosť FGA Capital vytvorila v spolupráci so značkami FGA nový, komplexný a nanajvýš atraktívny koncept rozšírenej záruky, ktorý nahradí produkt ponúkaný v súčasnosti. K dispozícii bude od apríla - najprv v Taliansku, Španielsku a Portugalsku, a ešte tento rok sa počíta s jeho zavedením aj na ostatných európskych trhoch. Nová služba sa nebude vzťahovať len na nový model Ypsilon, ale na celú ponuku vozidiel Lancia. Zaujímavé je na nej predĺženie záručnej lehoty z 36 na 96 mesiacov bez obmedzenia počtu kilometrov a takzvaná ponuka „od nárazníka k nárazníku" - teda akési virtuálne brnenie pre celý automobil. Tento nástroj je ďalšou garanciou úspechu Lancie v súboji s konkurenčnými značkami na všetkých európskych trhoch.

 


najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Najnovšie príspevky