23.03.2011


Skutočná legenda v kategórii MPV s dvadsaťsedemročnou tradíciou a 13 miliónmi predaných kusov v 120 krajinách sveta sa čoby originálny americký model spojila s talianskym štýlom a stala sa tak exkluzívnym MPV, v ktorom sú skúsenosti Chrysleru doplnené o pôžitok z jazdy typický pre automobily značky Lancia, pozornosť venovanú detailu a taliansky dizajn. Výsledkom je najlepší Voyager všetkých čias a zároveň nástupca radu Lancia Phedra.


Štýl

Voyager je ponúkaný v troch stupňoch výbavy (Silver, Gold a Platinum) a s dvojicou pohonných jednotiek (s výkonným zážihovým motorom 3.6l o výkone 283 k v emisnej špecifikácii Euro 5 a so živým turbodieselom 2.8l poskytujúcim 163 k). Novú Lanciu Voyager charakterizuje nová predná časť s maskou chladiča s logom Lancia, zaoblená predná a zadná časť, koncové svetlá s LED, veľké predné svetlomety a hmlovky integrované do nárazníka. Z ďalších prvkov je možné menovať typický dizajn ráfikov kolies alebo subtílne stĺpiky karosérie ponúkajúce spolu s veľkou sklenou plochou vynikajúci výhľad z vozidla. Vozidlo je vybavené koľajnicami a priečnikmi na streche, zatiaľ čo zadné dvere boli prepracované do modernej funkčnej podoby zjednodušujúcej prístup do interiéru. Celé dielo potom završuje originálny zadný spojler.

Lancia Voyager (čoby mierka segmentu MPV) je 5,14 m dlhá, 1,99 m široká a 1,72 m vysoká pri rázvore náprav 3,1 m. Z impozantnej veľkosti samozrejme vyplýva priestranný a rafinovane usporiadaný priestor pre cestujúcich, ktorý sa vyznačuje kvalitnými materiálmi a veľkým dôrazom na detail, čo sú charakteristické vlastnosti vozidiel značky Lancia. V závislosti na stupni výbavy je napríklad k dispozícii textilné čalúnenie vysokej kvality alebo špičkovo spracovaná koža nappa.

V ideálnom svete môže človek formovať priestor okolo seba tak, aby vyhovoval jeho potrebám. V prípade Lancie k tomu slúži niekoľko jednoduchých riešení: Stow'n Go® je exkluzívny systém, vďaka ktorému možno uvoľniť priestor pre cestujúcich a batožinu, bez toho, aby bolo nutné odstrániť sedadla. Tento inovatívny systém zahŕňa päť sedadiel v druhej a tretej rade, ktoré môžu byť veľmi ľahko zložené do podlahy tak, že vznikne dokonale rovná ložná plocha. Nový voz má posuvné zadné dvere (elektricky ovládané) s bezpečnostným systémom schopným rozpoznať prítomnosť prekážky pri zatváraní (dvere sa v takom prípade začnú okamžite automaticky otvárať).


Technológia na palube

Nová Lancia Voyager obsahuje sofistikovaný multimediálny systém Uconnect® Tunes s rádiom a prehrávačom CD/DVD/MP3/WMA, zásuvkami USB a AUX, pevným diskom s kapacitou 30 GB, dotykovou obrazovkou, zariadením Bluetooth®-ready UConnect® umožňujúcim ovládanie hlasom a nakoniec s mikrofónom integrovaným do spätného zrkadla. Obsahuje tiež kamerový parkovací systém ParkviewTM, ktorý pomáha rozoznať prekážky pri parkovaní. Na želanie je k dispozícii satelitná navigácia UConnect® GPS s 2D alebo 3D mapami a postupným navádzaním.

Cestovanie v novej Lancii Voyager ďalej spríjemňuje audio systém s deviatimi reproduktormi a subwooferom o celkovom výkone 506 Watt a zábavný systém s dvojicou LCD obrazoviek a DVD prehrávačom pre cestujúcich v druhej a tretej rade sedadiel. Tieto zariadenia umožňujú prehrávať dve odlišné médiá zároveň - voliť možno medzi niekoľkými zdrojmi (rádio, pevný disk, zásuvka AUX alebo USB, dve zásuvky RGB a dva DVD prehrávače) - na dvoch 9palcových LCD obrazovkách s diaľkovým ovládaním a bezdrôtovými slúchadlami. To všetko dopĺňajú nastaviteľné stropné diódové lampy inšpirované interiérmi lietadiel, ktoré dovoľujú namieriť svetlo presne tam, kde ho potrebujeme.


Motory

Dizajn a pohodlie nie sú jedinou silnou stránkou novej Lancie Voyager. Model ponúka dva motory v špecifikácii Euro 5, ktoré rozširujú cestovanie o ďalší rozmer. Živý motor 2.8 CRD s filtrom pevných častíc ponúka 163 k a krútiaci moment 360 Nm pri nízkej spotrebe paliva (8,4 l/100 km v kombinovanej prevádzke), ktorá sa ďalej premieta do značne dlhého dojazdu, zatiaľ čo emisie CO2 predstavujú iba 227 g/km.
            Druhým motorom tejto rady je zážihový vidlicový šesťvalec 3.6l s výkonom 283 k - teda nanajvýš vzrušujúci výkon pri spotrebe iba 12,3 l/100 km v kombinovanej prevádzke. Tento motor je kombinovaný so šesťstupňovou prevodovkou s hydrodynamickým meničom momentu, ktorá ponúka tesnejší rozstup medzi jednotlivými prevodovými stupňami, vďaka čomu možno v jednotlivých jazdných situáciách dosiahnuť najnižšie otáčky a celkovo hladšie jazdné vlastnosti.


Bezpečnosť
            Nový Voyager je špičkovým produktom tiež v oblasti bezpečnostných prvkov. Prichádza s viacstupňovými čelnými airbagmi, ďalej okennými airbagmi, ktoré chránia cestujúcich vo všetkých troch radoch, a bočnými airbagmi na predných miestach. Voliteľne je k dispozícii aj parkovací asistent, ktorý môže byť doplnený o kameru snímajúcu situáciu za vozidlom pri cúvaní.

 


najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Najnovšie príspevky