23.03.2011


Prieskum potenciálu ukrytého v aliancii značiek Chrysler a Lancia je na autosalóne v Ženeve zverený dvojici originálnych konceptov: sedanu segmentu C Lancia Flavia Concept a kabrioletu Flavia Cabrio Concept. Tieto koncepty sú talianskou interpretáciou modelu Chrysler 200, ktorá by sa mohla objaviť na európskom trhu v extrémne krátkom čase (do šiestich mesiacov).

Z hľadiska dĺžky, šírky a výšky je nová Lancia Flavia Concept (vo verzii sedan aj kabriolet) na vrchole segmentu D, čo je samo o sebe zárukou výnimočnej priestornosti a pohodlia na palube. Dizajn karosérie charakterizujú čisté plochy a elegantné línie spolu s výraznou maskou chladiča s logom Lancia a v neposlednom rade i originálne predné svetlomety a hmlovky.

Na štýlovom vzhľade sa podieľajú aj zadné koncové svetlá s LED a tiež tretie brzdové svetlo s LED umiestnené uprostred zadného veka. Kabriolet disponuje rafinovanou plátenou skladacou strechou s elektrickým ovládaním.

V snahe ponúknuť bezkonkurenčný komfort je Lancia Flavia Concept vybavená vynikajúcou hlukovou izoláciou tvorenou vrstveným čelným sklom a bočnými oknami a novými, hluk pohlcujúcimi materiálmi použitými pri konštrukcii celého vozidla, vďaka ktorým dochádza k minimálnemu prenosu hluku do interiéru. Kabriolet sa môže okrem toho pochváliť dostatkom priestoru pre štyroch dospelých cestujúcich.

Obe konfigurácie Lancia Flavia Concept majú interiér čalúnený najjemnejšou kožou a skvele reprezentujú svetovo preslávenú kvalitu značky Lancia, okrem iného aj rozsiahlým radom funkcií a príslušenstva v rámci štandardnej výbavy: počnúc elektronickou kontrolou stability (ESC), cez početné airbagy (viacstupňové predné, bočné a okenné) a elektronickú kontrolu trakcie a volantom s integrovaným ovládaním rádia, tempomatu a mobilného telefónu končiac.

 


najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Najnovšie príspevky