24.02.2015

Ypsilon 30th Anniversary


 

Táto nová špeciálna séria je charakteristická logom na stĺpikoch karosérie oslavujúcim 30. výročie modelu a špeciálne navrhnutým v štylistickom centre Lancie a tiež modrým odtieňom karosérie Ultramarine vytvoreným exkluzívne pre rad 30th Anniversary. Na želanie je k dispozícii aj verzia s lesklo čiernymi zadnými výklopnými dverami, teda prvkom použitým u prvej generácie v roku 1985.

 

Celkový vzhľad dokresľujú 15palcové zliatinové kolesá s diamantovým efektom. V interiéri zaujme na prvý pohľad volant s ovládačmi rádia, systém Blue&Me a elegantné čierne alebo béžové textilné čalúnenie Castiglio, ktoré vyžaruje exkluzivitu, ktorá neodmysliteľne patrí ku kvalite a inováciám Lancie.

 

Nová špeciálna séria 30th Anniversary bude k dispozícii u európskych dílerov od marca tohto roku. Štandardná výbava zahŕňa 15palcové zliatinové kolesá, systém elektronickej kontroly stability ESP, rádio s CD/MP3 prehrávačom, systém Blue&Me, ovládače na volante a chrómovanú koncovku výfuku. Paletu motorizácií tvoria zážihové motory 1.2 Fire EVO II 69 k a 1.2 Fire EVO II LPG 69 k, ďalej 0.9 TwinAir 85 k s manuálnou alebo automatickou prevodovkou, a tiež dieselový agregát 1.3 MultiJet II 95 k. Poslednou motorizáciou je dvojpalivový motor spaľujúci benzín a zemný plyn 0.9 Turbo TwinAir s výkonom 80 k.

 

Medzi mnohé aktivity usporiadané pri príležitosti osláv tridsiatych narodenín modelu Ypsilon patrí iniciatíva YpsilonTellers koncipovaná digitálnou agentúrou Bitmama v spolupráci s firmou Feltrinelli a podporovaná mediálnou sieťou Maxus. Jej cieľom je vzdať hold modelu Ypsilon prostredníctvom skúseností ľudí, ktorí si od roku 1985 až dodnes tento model zvolili a milovali ho. Online platforma YpsilonTellers ponúkne možnosť zdieľania spomienok na model Ypsilon, pričom každý deň bude možné vyhrať poukážky Feltrinelli. Stránka ponúkne tiež literárnu súťaž začínajúcich autorov s šancou transformovať ich dielo do TV formátu, e-knihy alebo tlačenej knihy.

 

Séria 30th Anniversary pridáva bohatému radu Ypsilon ďalší prvok. Svojím postavením sa radí medzi mladistvú verziu Elephant a vrcholnú verziu ELLE, obe predstavené v roku 2014 a stelesňujúce nadanie Lancie pre priebežnú modernizáciu ponuky v súlade s najnovšími trendmi a módou. V tomto ohľade sú špeciálne série neoddeliteľnou súčasťou histórie Lancie a najmä modelu Ypsilon. Špeciálne série Lancie nie sú nikdy len štylistickým cvičením, ale spôsobom zvýraznenia osobitosti jednotlivých modelov a produktami hľadajúcimi nové ciele a poskytujúcimi zákazníkom väčšie možnosti voľby.

 


najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Najnovšie príspevky